Apró összetevők
Jelentéktelennek tűnnek, mégis a lényegét adják
Soha ne legyen kérdés, amikor tartalomról gondolkozol: lejárt az ideje azoknak a tartalmaknak, amelyek lényege csak a mennyiség volt. Már nem lehet akármilyen sallangot hinteni, mondván, „a lényeg, hogy legyünk láthatók”.
Mindig gondolj arra, hogy Te mit olvasnál el szívesen, ha laikusként/szakemberként – ismét kérdés, kit célzol aktuálisan – találkoznál az adott tartalmaddal, megnyilvánulásoddal.
Tartsd szem előtt tartalmaid (a kontent) minőségét, szánj rájuk időt és energiát, hogy hatékonyak és tartalmasak legyenek.
A regisztrációs (‘Kezdjük el!) gomb megnyomásával igazolod, hogy megismerted és elfogadod a friendraiser.hu oldal adatkezelési nyilatkozatát.
Error: Contact form not found.
Tudásanyagok
Tapasztalati úton elsajátított praktikák a tudatos kommunikációért
Mennyit számít néhány sor?
8 felejthetetlen idézet
8 nagyszerű marketinges könyvből
Így írj email hírlevelet,
hogy az emberek megnyissák
és még reagáljanak is rá
A Lépésről Lépésre folyamat
hogy a tartalmad valóban betaláljon
Gondolj egy szövegre, amit mostanában a céged érdekében nyilvánosságra hoztál. Egy skálán – mondjuk 0 és 100 között – milyenre értékeled a minőségét? Na jó, és a céged érdekében hányasra értékeled?
Kicsit zavarba jöttél?
Használd esetleg Jared Whitehead (Red Hat, marketing adatelemző) a tartalmak és eszközök (asset) teljesítményének mérésére kifejlesztett osztályozó rendszerét.
Amikor Jared és kollégái eldöntötték, hogy végre rendet tesznek a Red Hat tartalmainak házatáján, és onnantól majd kézben tartják az eszközeiket, meg akarták állapítani, hogy egyáltalán milyen tartalmaik vannak, mit érdemes, és mit akarnak megtartani mindezekből, illetve, hogy egyáltalán közülük melyik teljesít jól és melyik nem. Mi több, óriási kérdés, hogy egyáltalán mit jelent, hogy „jól teljesít”? Erre a minősítési rendszerre jutottak.
„Ha sietek, csak annyi történik, hogy eljutok valahová.
Ha kimért léptekkel megyek, tartalommal telik meg az idő.”
„Nem a szavak megbecsülésére oktatnám tanítványaimat elsősorban. Azokból úgy is untig elég van. Arra oktatnám őket, hogy vessék meg az üres és hamis szavakat, mert később csak így becsülhetik azokat a szavakat, melyekben tartalom és igazság van.”